وبلاگ ساناطب

اقدامات پیشگیری از سرطان پستان

پیشگیری از سرطان سینه

اقدامات پیشگیری از سرطان پستان

آگاهی از سرطان پستان اولین قدم در راه پیشگیری از سرطان پستان است.

غربالگری و ماموگرافی منظم برای سرطان پستان از جمله روش‌های اصلی پیشگیری از سرطان پستان است که باید توسط پزشک متخصص زنان انجام شود. مطالعات نشان می‌دهند که این روش‌ها می‌توانند خطر مرگ ناشی از سرطان پستان را تا 20 درصد کاهش دهند.

ترک سیگار

سیگار با انواع مختلفی از بیماری‌ها مرتبط است که از پیری سالم جلوگیری می‌کنند، مانند سرطان ریه و بیماری‌های قلبی و عروقی؛ همچنین در ابتلا به سرطان پستان نیز نقش دارد. تصمیم‌گیری در مورد ترک سیگار یکی از بهترین اقداماتی است که می‌توانید برای سلامت کلی خود انجام دهید و یکی از بهترین نکات برای پیشگیری از سرطان به شمار می‌آید.

کاهش وزن

یک رژیم غذایی سالم برای سرطان پستان شامل مصرف بیشتر محصولات طبیعی و مصرف کمتر مواد غذایی فرآوری شده است. مصرف روزانه بیش از 2/5 پیمانه میوه و سبزیجات تازه، 001% غلات کامل، محدود کردن گوشت قرمز یا گوشت فرآوری شده (مانند سوسیس و کالباس)، و محدود کردن چربی‌های اشباع و ترانس را توصیه می‌کند.

کاهش مصرف الکل

طبق موسسه ملی سرطان آمریکا، شواهدی وجود دارد که الکل به صورت یک ماده سرطان‌زا در انسان عمل می‌کند. همچنین آن‌ها به بیش از 100 مطالعه استناد کرده‌اند که ارتباط بالقوه میان سرطان پستان و مصرف الکل را مورد بررسی بررسی قرار داده‌اند. و نشان داده‌اند که افزایش مصرف الکل با افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان مرتبط است.

احتمال ابتلا به سرطان پستان در زنانی که روزانه بیش از 3 نوشیدنی الکلی مصرف می‌کنند، در مقایسه با افرادی که نوشیدنی الکلی مصرف نمی‌کنند، 5/1 برابر بیشتر است. با این حال، مراقبت باشید که “خطر سرطان پستان در تمام سطوح مصرف الکل بیشتر بود. به ازای هر 10 گرم الکل مصرفی در روز (کمی کمتر از یک نوشیدنی)، محققان افزایشی به میزان 7% در احتمال ابتلا به سرطان پستان مشاهده نمودند. بنابراین اگر به دنبال اقدامات پیشگیری از سرطان پستان هستید، کاهش مصرف الکل گامی در مسیر صحیح محسوب می‌شود.

دستگاه برست لایت به شما این امکان را می‌دهد که رگ‌های اصلی و مویرگ‌های داخل سینه را به شکل خطوط تاریک ببینید. با گذشت زمان و استفاده مکرر و مداوم از این دستگاه نیز، به راحتی آشنایی کامل از ساختار داخلی سینه خود نیز پیدا خواهید نمود. پس از آن، شما هر گونه تغییرات احتمالی را به آسانی متوجه خواهید شد.

اقدامات پیشگیری از سرطان پستان

 

منبع: medicalguardian

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.