اخبار

اولین عمل ابلیشن رحم (Cavaterm) در بیمارستان شهید بهشتی کاشان

اولین عمل خونریزی غیرطبیعی رحم (Cavaterm) در بیمارستان شهیدبهشتی کاشان

رئیس مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان گفت: اولین عمل درمان آندومتر رحم به روش حرارتی با استفاده از دستگاه کاواترم، در بزرگترین مرکز درمانی شمال استان اصفهان با موفقیت انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت بهداشت و درمان، دکتر ابوالفضل شجاعی افزود: در راستای ارائه خدمات درمانی مطلوب به مردم که از حقوق اولیه شهروندان است و با توجه به رویکرد مسئولین این مرکز مبنی بر تأمین خدمات گسترده درمانی برای بیماران، سعی شده با استفاده از توان و تجربیات پزشکان متخصص و تجهیزات پزشکی پیشرفته و روش‌های جدید درمانی، خدمات موثرتر و بهتری که معمولاً عوارض کمتری دارند به بیماران و مراجعین ارائه شود.

وی، درمان سریع و دائمی، دوره نقاهت کوتاه، بازگشت سریع بیمار به زندگی عادی و رضایت‌مندی بیماران را از مزایای درمان آندومتر رحم به روش حرارتی برشمرد.

دکتر شجاعی، به انجام عمل های جراحی با استفاده از دستگاه کاواترم با هزینه دولتی در این مرکز اشاره و خاطرنشان کرد: روش کاواترم یکی از بهترین روش درمانی است که ایمنی و سادگی، قابل اعتماد بودن و با صرفه بودن حرف اول را می‌زند که البته با تصمیم نهایی پزشک معالج انجام می‌شود و طبق ارزیابی انجام شده بالاترین رضایت‌مندی بیماران درمان شده را در پی داشته است.

متخصص و مدیر گروه زنان و زایمان دانشگاه نیز در این خصوص گفت: اگر حجم خونریزی ماهانه رحمی در زنان در طول عادت ماهانه رحمی غیرنرمال و از حد معمول (هفت روز) زیادتر باشد در شرایط خاص این نوع اعمال جراحی توصیه می‌شود.

دکتر زهرا واحدپور فرد، با بیان اینکه در این مدل درمانی، خونریزی ماهانه به‌صورت دائمی از بین رفته یا کاهش چشم‌گیری می‌یابد، یادآور شد: در این روش نیازی به بستری شدن طولانی مدت در بیمارستان نیست، بلکه بیماران می‌توانند به‌صورت سرپایی هم تحت درمان قرار بگیرند.

وی، با تاکید بر اینکه در این روش نیازی به خارج کردن کردن رحم از بدن با استفاده از عمل جراحی نیست و  رحم به عنوان یک عضو موثر در بدن بیمار حفظ می‌شود، خاطر‌نشان کرد: روش کاواترم نوعی عمل تخریب اندومتر برای زنانی است که دیگر نمی‌توانند باردار شوند و این درمان بیشتر برای خانم‌هایی است که به سن یائسگی نزدیک‌تر هستند و قبل ازسن یائسگی مناسب‌تر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.