دسته بندی نشده

با این راهکارها مطبی شلوغ داشته باشید!

با این راهکارها مطبی شلوغ داشته باشید

می‌توانید با رعایت راهکارهای ساده مطبی شلوغ و پر از مراجعه کننده داشته باشید. شما باید بدانید بیماران و مراجعه‌کنندگان شما چه نیازهایی دارند و آن‌ها را بشناسید تا احساس کنند که شما به آن‌ها اهمیت می‌دهید. با این کار حتی ممکن است وقت سرخاراندن هم پیدا نکنید و درآمد بیشتری کسب نمایید. امروزه که سرعت اطلاعات بالاتر رفته و شاهد رقابت بیشتری هستیم، باید مراجعه‌کنندگانی ثابت بیابید و از رقبا پیشی بگیرید. در ادامه راهکارهایی برای جذب مراجعه‌کننده به مطب‌تان معرفی می‌کنیم.

دقت در انتخاب پرسنل

پرسنل مطب همیشه قبل از شما با بیمار و مراجعه‌کننده ملاقات می‌کنند در نتیجه بر روی آن‌ها تاثیرگذار هستند و برخوردی نادرست با بیمار ممکن است دیگر آن‌ها را به سمت مطب شما نکشاند. این افراد در روند پیشرفت مطب تاثیرگذار بوده و رفتار صمیمانه آن‌ها موجب می‌شود تا بیماران تمایل بیشتری برای مراجعه به مطب شما داشته باشند.

مراجعه‌کنندگان قدیمی را فراموش نکنید

مراجعه‌کنندگان و بیماران قدیمی کسانی هستند که سال‌هاست به شما مراجعه می‌کنند و به شما وفادار هستند. جذب بیمار جدید مهم است؛ اما همیشه بیماران قدیمی را نگه دارید چرا که آن‌ها می‌توانند به عنوان یک بازاریاب عمل کرده و بیماران جدیدی را به مطب شما معرفی کنند. پس حتی اگر زمان کافی ندارید، در آخر وقت آن‌ها را ویزیت کنید.

وقت بیشتری برای ویزیت بگذارید

برای مراجعه‌کنندگان وقت بیشتری بگذارید و با دقت به حرف‌های آن‌ها گوش دهید. اگر بیماران به پزشک خود اعتماد نکنند، ممکن است اطلاعات مهم را از شما مخفی کنند و برای مثال به شما نگویند از داروهای غیرقانونی استفاده می‌کنند یا از قضاوت شدن توسط شما بترسند. در نتیجه پزشک باید در ویزیت کردن صبر و حوصله بیشتری به خرج دهند و محیطی امن برای آن‌ها فراهم کند. عجله شما در ویزیت و گفتن جملات روتین و تکراری، می‌تواند موجب دلخوری بیماران شود.

از سیستم‌های ارتباطی نوین استفاده کنید

یکی از راهکارهای مطب شلوغ استفاده از سیستم‌های ارتباطی جدید به جای استفاده از روش‌های سنتی است. برای مثال نوبت بیمار را یادآوری کنید و یا در مطب خود از سیستم مطلع کننده مراجعه‌کنندگان برای ورود به اتاق پزشک استفاده کنید.

خوشرو باشید

رفتار پزشک مهمترین اصل در جذب بیمار به مطب است. بیماران به دلیل حال روحی که دارند، نیازمند یک برخورد مناسب از پزشک هستند که نیازمند مهارت‌های ارتباطی است. این کار اعتماد مراجعه‌کنندگان را بیشتر جلب می‌کند و راحت‎‌تر مشکلات خود را بیان می‌کنند.

به بیماران هدیه دهید

بیماران با کوچکترین توجه شما خوشحال می‌شوند و سبب جذب آن‌ها به مطب شما می‌شود. اگر پزشک زنان هستید اهدا ژل‌های بهداشتی و یا محصولات بهداشتی کوچک و یک‌بار مصرف می‌تواند بسیار خوشایند باشد. امروزه بسیاری از پزشکان از این روش برای جذب بیمار استفاده می‌کنند.

با این راهکارها مطبی شلوغ داشته باشید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.