وبلاگ ساناطب

تاثیر زعفران بر عملکرد جنسی زنان یائسه

تاثیر زعفران بر عملکرد جنسی زنان یائسه

 

تاثیر زعفران بر عملکرد جنسی زنان یائسه

یائسگی به صورت قطع دائمی قاعدگی‌ها تعریف می‌شود که نشانه‌ای از افول قریب الوقوع نیست. بلکه پدیده‌ای است که می‌تواند نشان دهنده آغاز یک روند مثبت باشد. زن یائسه در بسیاری از جوامع از نظر ارزش‌های فرهنگی اجتماعی و فردی، شادابی خود را از دست داده و نقش اجتماعی او کاهش یافته است و یا عملا بدون هیچ گونه نقش خاص در جامعه هستند. افراد یائسه از نظر سلامت روان نیز آسیب پذیر هستند.

زنان یائسه همان‌طور که از نظر سلامت جسمی مستعد بیماری هستند، از نظر روانی نیز آسیب‌پذیر هستند. شادمانی در دوران یائسگی به دلیل اختلالات روانی و مشکلات و بیماری‌های جسمانی کاهش می‌یابد و منجر به اختلال عملکرد جنسی زنان یائسه می‌شود. کاهش عملکرد جنسی در زنان یائسه ممکن است، افسردگی و نارضایتی از زندگی زناشویی را درپی داشته باشد. این در حالی است که تشخیص به موقع و ارائه روش‌های درمانی موثر، به همراه آموزش صحیح مسائل جنسی به زوجین می‌تواند مانع بروز بسیاری از مشکلات فوق گردد و به کیفیت بهتر زندگی مشترک بی‌انجامد.

تاثیر زعفران تاثیر زعفران بر عملکرد جنسی زنان یائسه

با توجه به افزایش قابل ملاحظه عملکرد جنسی در گروه زعفران و بدون عارضه بودن برای زنان و شیوع این مشکل در دوران بعد از یائسگی و در دسترس بودن زعفران در ایران، می‌توان از این مکمل خوراکی جهت بهبود عملکرد جنسی استفاده نمود.

برگرفته از مجله زنان، مامایی و نازایی ایران توسط محبوبه طباطبایی‌چهر، مربی گروه مامایی

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *