دسته بندی نشده

تاثیر گل و گیاه در محیط کار پزشکان

تاثیر گل و گیاه در محیط کار پزشکان

گل مناسب مطب، دکور شیک با استفاده از عناصر طبیعت

تاثیر گل و گیاه در محیط کار پزشکان دارای اهمیت است و نمی‌توان در یک مطب از هر گلی استفاده کرد، چرا که بسیاری از آن‌ها همخوانی و مناسبتی با موضوع کاری ندارند. اما به معنی عدم استفاد از گل برای طراحی مطب نیست.

تاثیر گل و گیاه در محیط کار پزشکان

گیاهان با توجه به رنگ و عطری که دارند می‌توانند باعث آرامش فکری ما انسان‌ها شوند. اما نمی‌توانیم از همه گیاهان برای تمامی محیط‌های کاری استفاده کنیم. مخصوصا زمانی که موضوع فعالیت شما پزشکی باشد این موضوع مهم تر از همیشه خواهد بود.

توجه: برخی گیاهان می‌توانند باعث حساسیت و احساس ناخوشایند بیماران شوند.

انتخاب درست، سلامت بیماران، خلاقیت در محیط

لذا باید در انتخاب درست عمل کنید تا بتوانید با ایجاد آرامش، از جهت روانی به بیماران خود کمک کنید. اکنون بخش به بخش قسمت‌های یک مطب و محل‌های مناسب استفاده از گل و گیاه در آنها را بررسی خواهیم کرد.

گل مناسب مطب و میز کار پزشک

گل طبیعی تفاوت بسیار زیادی با گل مصنوعی دارد. شادابی و طراوتی که با یک گل و یا گلدان طبیعی به دست می‌آورید را هیچ گل مصنوعی به شما نخواهد دارد. البته باید نگهداری گل و گیاه را هم تا حدودی بلد باشید. چرا که با دوام ترین گیاه هم در صورت عدم رسیدگی به موقع از بین خواهد رفت.

برای میز کار پزشک، استفاده از گل‌هایی که فضای زیادی اشغال می‌کنند چندان مناسب نیست. باید گلدان به صورتی باشد که بیش از اندازه حواس بیمار را به خود جلب نکند.

ایجاد فضای مثبت

استفاده از گل برای آن است که بتوانیم اثر گذاری مثبتی داشته باشیم. اما این اثر باید تا حدود مناسب و مورد نظر باشد. بیش از آن میزان باعث خواهد شد تا بیمار و مراجع کننده تمرکز کافی برای صحبت و بیان مشکلات خود را نداشته باشد.

برای میز منشی بهتر است از گیاهان مناسب فضای بسته استفاده کنید. به علت اینکه معمولا از نور آفتاب به دور خواهند بود و لذا باید قادر به نگهداری آنها باشید. که در ادامه بیان خواهیم کرد.

باید با توجه به موضوع کاری، گل‌های مناسب را به کار برد. استفاده از آن‌ها می‌تواند بر روی سلامت روان بیماران اثر گذاشته و بهبود آن‌ها را سرعت ببخشد.

گیاهان پیشنهادی

می‌توانید از انواع گل‌های خاص و کمیاب مانند (بامبو، پاچیرا، فیلودندرون انجیری، سانسوریا ابلق، فیکوس لیراتا، زاموفیلیا، نخل کنتیا، شفلرا آمیت، فیکوس آمستل کینگ، یوکا، قهوه) استفاده کنید.

گیاهان دکوری برای اتاق انتظار بیمار

اتاق انتظار محلی است که مهمترین انتخاب برای شما در آن‌جا صورت می‌گیرد. در این بخش از مطب بیماران در بدترین زمان ممکن به سر می‌برند، نیاز به درمان و مراجعه دارند و زمان انتظار برای آنها بسیار سخت می‌گذرد. می‌توانید با استفاده از طراحی داخلی مطب با گل‌های زینتی این زمان انتظار را برایشان آسان تر کنید.

بهتر است بدانید: از گل هایی که عطر و گرده افشانی زیاد دارند استفاده نکنید.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.