وبلاگ ساناطب

خارش واژن در کودکان

خارش واژن در کودکان

خارش واژن در کودکان عمدتاً در دستگاه تناسلی کودکان و نوزادان دختر رخ می‌دهد. این عارضه در صورتی که تکرار شود و یا به موقع درمان نشود، می‌تواند مشکلات جدی‌ای را برای سلامتی دختران در سنین کودکی و بزرگسالی به وجود بیاورد.

کی از علل می‌تواند عدم ترشح هورمون استروژن باشد. استروژن می‌تواند سد دفاعی مناسبی برای مسیر واژن ایجاد کند. PHواژن در دختران، بالا است در نتیجه محیط واژن آن‌ها مناسب رشد باکتری (درنتیجه بروز خارش واژن) است.

دختران کوچک در ناحیه ژنیتال مویی ندارند. در نتیجه لباس، ترکیبات شیمیایی، صابون و داروها به سادگی می‌تواند سبب تحریک پوست ناحیه واژن شود و خارش واژن را در کودکان به دنبال داشته باشد.

علائم:

در اغلب موارد ناحیه ولو ملتهب خواهد بود، میزان تحریک و زخم و خارش واژن ممکن است به حدی باشد که مانع از خوابیدن کودک گردد.

در اغلب موارد ممکن است ترشحات واژینال نیز وجود داشته باشد.

ممکن است هنگام ادرار کردن، کودک احساس سوزش داشته باشد.

پیشگیری:

تمیز نگاه داشتن ناحیه تناسلی، استفاده مناسب از دستمال کاغذی، انتخاب محصولاتی که فاقد اسانس و مواد تحریک کننده هستند، استفاده از صابون‌های ساده، خشک نگاه داشتن ناحیه واژن، استفاده از لباس‌های نخی و عدم استفاده از لباس‌های تنگ می‌تواند در پیشگیری از خارش واژن در کودکان موثر باشد.

درمان:

بسته به تشخیص علت خارش واژن در کودکان. پزشک استفاده از آنتی بیوتیک‌های موضعی، کرم‌های ضد قارچ، کرم‌های هیدروکورتیزونی و یا پمادهایی را پیشنهاد خواهد کرد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *