وبلاگ ساناطب

واژینیسموس

واژینیسموس

واژینیسموس در بانوان، واکنش اتوماتیک بدن در برابر ترس از دخول به واژن است. هر زمان که فرد اقدام به دخول کند، عضلات واژن خود به خود سفت‌ می‌شوند و هیچ کنترلی بر آن وجود ندارد. گاهی اوقات، شخصی حتی اگر قبلاً از رابطه جنسی نفوذی (دخول) بدون درد لذت‌ می‌برد،‌ می‌تواند به واژنیسموس مبتلا شود. این انقباضات ممکن است از رابطه‌ی جنسی جلوگیری کرده یا آن را بسیار دردناک کند.

واژینیسموس باعث انقباض واژن در موقعیت‌های زیر می‌شود:
  • زمانی که شریک جنسی اقدام به دخول می‌کند.
  • موقعی که تامپون استفاده می‌شود.
  • زمانی که ناحیه واژن لمس می‌شود.

واژینیسموس از تحریک جنسی جلوگیری نمی‌کند اما‌ می‌تواند از دخول جلوگیری کند. معاینه لگن و ناحیه تناسلی، هیچ دلیلی برای این انقباضات را نشان نخواهد داد و هیچ ناهنجاری جسمی در بروز این بیماری موثر نیست.اختلال عملکرد جنسی‌ می‌تواند در مردان و زنان رخ دهد و معمولاً قابل درمان است. این اختلال تقصیر خود فرد نیست و نباید به خاطر آن شرمنده باشد، با این وجود این اختلالات می‌توانند در روابط و کیفیت زندگی مشکل ایجاد کنند.

درمان با دیلاتور

این تکنیک برای شل کردن پله‌پله عضلات واژن استفاده می‌شود. این پروتزها شامل ۴مخروط صاف شبیه آلت تناسلی در سایزهای مختلف بوده که شما می‌توانید در خانه از آن‌ها استفاده کنید. درمان واژینیسموس با دیلاتور از کوچک‌ترین سایز شروع شده و کافی است که با اضافه‌کردن ژل روان‌کننده به پروتز آن را به‌ آرامی در مهبل خود وارد کنید. زمانی که تحمل سایز کوچک آسان شد و دیگر احساس درد نکردید می‌توانید سراغ سایز بعدی بروید. این درمان ممکن است زمان‌بر باشد اما جای نگرانی نیست.

هر زمان که توانستید بزرگ‌ترین مخروط را بدون درد و اضطراب تحمل کنید، درمان کامل شده و بعد از آن می‌توانید بدون نگرانی از دخول دردناک، رابطه جنسی داشته باشید. لازم به ذکر است که ابعاد این مخروط‌ها نرمال بوده و باعث گشاد شدن مهبل نمی‌شوند. دیلاتور موجب می‌شود که زنان، ورود جسم خارجی را بدون درد و ترس پذیرفته و دچار انقباض و اسپاسم غیرارادی در هنگام رابطه نشوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.